איזו שאלה מעסיקה אתכם?
מנהלים וקריירה

מה מבטיח הצלחה בניהול בכיר?

כמנהלים, סביר להניח שגם אתם שואפים להגיע לתפקידי ניהול בכירים יותר ולהצליח בהם. יתכן שאתם מתוסכלים מכך שלא קודמתם מהר מספיק. ואם קודמתם, יתכן שאינכם מצליחים כפי שהייתם רוצים ואינכם מבינים למה. אם זה כך, כנראה שעדיין לא עשיתם את הקפיצה התפיסתית הדרושה על מנת להבטיח לכם הצלחה בניהול בכיר.

המנהלים הבכירים המצליחים חושבים ופועלים אחרת ממנהלים בדרג נמוך יותר. בדרגים נמוכים, אם אתם מנהלים היטב את היחידה שבאחריותכם – הצלחתם. אך כמנהלים בכירים, זה לא מספיק. כדי להצליח, עליכם גם לחשוב ולפעול מערכתית ולנהל היטב את הממשקים עם העמיתים שלכם, המנהלים שמעליכם והסביבה החיצונית.

על מנת לעשות את הקפיצה, עליכם לקבל ולהסכים שמה שנראה לכם כמו בזבוז זמן על "פוליטיקה" וקונפליקטים, הוא למעשה רכיב חיוני בניהול בכיר. בפועל, מדובר בפיתוח יחסי שותפות עם העמיתים שלכם ועם סביבתכם. המערכת זקוקה לשותפויות האלה על מנת להצליח. הבכירים המצליחים, לוקחים אחריות על הצלחת המערכת ולכן, משקיעים בכך זמן ותשומת-לב. מי שלא מבין את זה, מנסה לגונן על עצמו ועל אנשיו מפני "ההפרעות הפוליטיות" האלה.

על מנת להיות מסוגלים להשקיע בנושאים המערכתיים תצטרכו לפנות זמן מהעיסוק בניהול היחידה שלכם. לשם כך עליכם להגיע למצב שבו השוטף של היחידה שלכם מתנהל היטב מעצמו. זוהי מיומנות קריטית להצלחתכם כמנהלים בכירים. המפתח לכך טמון בלגדל את המנהלים מתחתכם כך שתוכלו לסמוך עליהם בניהול השוטף.

לאורך השנים, סייענו ואנחנו מסייעים למנהלים לבנות את עצמם כמנהלים בכירים מצליחים.

מתודולוגיות שפיתחנו בהקשר זה: המעבר לניהול בכיר

המנהלים הבכירים המצליחים חושבים ופועלים אחרת ממנהלים בדרג נמוך יותר.