איזו שאלה מעסיקה אתכם?
מנכ"לים / בעלים

איך להוביל את ההנהלה שלי כצוות?

מנכ"לים רבים חשים מידי פעם שההנהלה שלהם לא לגמרי איתם – כל סמנכ"ל ממוקד ביחידה, במשימות ובאינטרסים שלו, ולחלק מהסמנכ"לים יותר חשוב לקדם את מעמדם בארגון מאשר את הצלחת הארגון. בחלק מהמקרים נוצרים עימותים בין סמנכ"לים, מעל או מתחת לפני-השטח, ששואבים את תשומת-הלב של הארגון כולו ומחייבים את המנכ"ל להתערב ולשמש כ"גננת". אם זה קורה גם לכם, המשיכו לקרוא.

 

במקרים רבים, זה נובע מכך שההנהלה לא מבינה לאן אתם מנסים להוביל ומה סדר העדיפויות שלכם. כתוצאה, לא לגמרי ברור להם מה נדרש מכל אחד מהם ולמה חיוני שהם יפעלו ביחד.

 

על מנת לוודא שאנשיכם מבינים אתכם בקשו מהם, כיחידים או כצוות, לתאר לכם איך הם מבינים את מה שחשוב לכם ואת ציפיותיכם מהם. וודאו שאינכם מתפתים לתקן אותם במהלך השיחה – הקשיבו בתשומת לב, רשמו את כל מה שהם אומרים ונתחו לעצמכם בנחת את הדברים. זה יאפשר לכם לזהות מה לא ברור להם, ואולי גם את מה שלא לגמרי ברור לכם.

 

כעת, בררו עם עצמכם מה הכיוון המדויק שאליו אתם רוצים להוביל ומה סדר העדיפויות האמיתי שלכם. הציגו זאת להנהלה, במפגש אחד או יותר, אפשרו להם לשאול כל שאלה ולבטא כל הסתייגות שיש להם. מפגשים אלה יאפשרו לכם לעדכן את הכיוון אליו אתם מובילים בהתאם למה ששמעתם,  להתייחס ולמצוא פתרונות להשלכות השונות של זה עליהם, לגייס אותם לפעול ביחד וליצור איתם כצוות תכנית פעולה משותפת, מסונכרנת ואפקטיבית.

 

בנוסף, כל זה טוב ויפה בחדר הדיונים. בפועל, תדרשו מידי פעם להזכיר לאנשיכם שוב ושוב את הכיוון ואת סדרי העדיפויות שנבחרו, לקרוא אותם לסדר, להציב להם גבולות, ללמד אותם לנהל את הקונפליקטים ביניהם, לפרגן להם כשהם פועלים נכון ולגבש אותם כצוות.

 

אם מסתבר לכם שאינכם מיומנים מספיק באחד או יותר מהדברים האלה, כדאי לכם לפתח את המיומנויות או להעזר בחברי-צוות שטובים בהן.

 

מנכ"לים רבים נעזרו בנו ליצור בהירות לעצמם ולהנהלה שלהם ולבנות את ההנהלה כצוות מחויב שמוביל את הארגון ביחד.

"כתוצאה, לא לגמרי ברור להם מה נדרש מכל אחד מהם ולמה חיוני שהם יפעלו ביחד".