איזו שאלה מעסיקה אתכם?
הנהלות

איך לגרום להנהלה להוביל כצוות?

האם עבודת-הצוות ואיכות שיתופי-הפעולה שלכם פוגעות בביצועי הארגון? למרבה הצער, זה קורה בלא מעט הנהלות – הן אינן מצליחות להוביל כצוות.

כל סמנכ"ל ממוקד ביחידה, במשימות ובאינטרסים שלו ולחלק מהסמנכ"לים יותר חשוב לקדם את מעמדם בארגון מאשר את הצלחת הארגון. בחלק מהמקרים נוצרים עימותים בין סמנכ"לים, מעל או מתחת לפני-השטח, ששואבים את תשומת-הלב של הארגון כולו ומחייבים את המנכ"ל להתערב ולשמש כ"גננת". אם זה קורה גם לכם, המשיכו לקרוא.

 

במקרים רבים, זה נובע מכך שההנהלה לא מבינה לאן עליהם להוביל ומה צריך להיות סדר העדיפויות המשותף שלהם. כתוצאה, לא לגמרי ברור להם מה נדרש מכל אחד מהם, ולמה חיוני שהם יפעלו ביחד.

 

על מנת שתובילו כצוות דרושים שני תנאים בסיסיים. האחד, מטרה ודרך-פעולה משותפת שכולכם מחויבים אליהן והשני, תשתית של אמון ופתיחות בתוך ההנהלה שמתבטאת בנכונות שלכם לעזור אחד לשני להצליח.

 

אם המטרה ודרך-הפעולה אינן ברורות מספיק לחברי ההנהלה, חיוני שתכירו בכך. הקדישו כמה זמן שדרוש, בעצמכם או בהנחיית איש מקצוע, לייצר לעצמכם בהירות ומחויבות משותפת. אם חסרים אמון ופתיחות ביניכם – התחילו בלזהות את המחירים שאתם והארגון משלמים על כך. ככל שהמחיר כבד יותר, פעלו בדחיפות לשיקום היחסים ביניכם. אל תפלו למלכודת החשיבה שאומרת שפתיחות ואמון הם נושאים רגשיים "רכים" שאין טעם להתעסק בהם. הנהלה שפועלת כצוות מסונכרן עם אמון גבוה מסוגלת להוביל כל ארגון להישגים יוצאי דופן.

 

בעשרים השנים האחרונות, סייענו להנהלות רבות לבנות את עצמן כצוות מסונכרן שמוביל להשגת מטרה משותפת.

"הנהלה שפועלת כצוות מסונכרן עם אמון גבוה מסוגלת להוביל כל ארגון להישגים יוצאי דופן".